Aki Kami Daschia

Akísek, rodinný miláček

Povídání – vycházky a dogtrekking

Tak jsem zavítal do světa Akitích nadšenců

16. a 17.1.2010 absolvujíc svou první dlouhou procházku s Akitami.

Bylo to v Telči a pořádali ji Ptáčkovi. Moc se mi to líbilo a páníčciObrazek

zjistili, že bývám naprosto neúnavný. Všichni na mě byli moc moc hodní a dávali mi spoustu dobrůtek, o kterých se mi dodnes ani nesnilo.

Všem děkuju a těším se na další setkání.

AKI

Jo – a od 19.1.2010 jsem velký kluk, páč už mám PPP

Vážení přátelé,                                                                                                                                                            již v polovině února jsem zvednul pacičku při čůrání, ale nepochopil jsem, proč mi za to přistálo na čumáčku milion polibků, tak už to raději nedělám. Jen někdy, když se nikdo nedívá :-)                                                                                                                                               Začal jsem taky chodit s paničkou na cvičák a moc mi to jde. Sice mi dali už i co proto, když jsem si dovoloval na větší pejsky, ale já se postupně naučím…doufá panička. Ale co se nemusím ani učit, je skákání na postel. Jen co se páníček odešel koukat časně ráno na hokej, už jsem zaujmul nenápadně polohu nejvhodnější – na páníčkově ustlané posteli. Panička dělala, jako že spí, ale já vím…                                                                                            Teď mi páníčci říkali, že se uvidím s krásnou holčičkou. To jsem tedy zvědav. Prý je v Čáslavi a je to ještě Akití miminko. Bylo mi dáno kázání o tom, že nesmím dávát pejskům na hlavu packu a už vůbec ne obě…ale třeba ta holčička z Čáslavi bude chtít…

Obrazek

VII. PUTOVNÍ PROCHÁZKA

http://www.daschia.cz/www/jazyk-cz/plemeno-akita-inu/stranka-novinky.html

Dnes 27.3. byl závod od ZKO Nymburk

To vám byla prochajda jak fík. Všichni funěli, panička za mnou vlála a každou chvíli přiletěla dobrota. Zase jsem viděl spoustu cizích pejsků a měl jsem tu čest poznat se s Fejkou (i paničkou) a taky s Emeričankou Corrinkou (to vám je ženská…) :-)

Jakmile budu mít víc času, všechno tu vykecám, ale musím napsat receptík, co jsem slíbil „bábofce“

 Bábovička ze Shrekovic zahrádky

*300 g poloh. mouky

*150 g cukru krupice

*100 g rozupuštěného másla

*1 vanilkový cukr

*1 pr.do peč.

*300 – 350 ml mléka

Celkové množství těsta je na bábovkovou formu o objemu 2 litry nebo střední dortovou.

1 – 2 lžíce kakaa (nebo barviva)

ovoce dle chuti

tvarohová náplň5-6 lžic vaničkového tvarohu, 1/2 sáčku vanilk. cukru, 1/2 sáčku vanilkového 

                               pudinku (nebo jakéhokoliv ovocného), 2-3 lžíce cukru krupice, trochu mléka

*Vše (označené hvězdičkou) důkladně promícháme a rozdělíme na 2 části. Jednu část obarvíme kakaem nebo barvivem.

Trochou nebarvené části polijeme dno formy, na to nalijeme trochu barvené části a znovu trochu nebarvené. Pak namatláme tvaroh (nepříliš řídký :-)) a na něj poklademe ovoce. Pak polijeme zbytkem barveného těsta a dolijeme nebarveným.

Pečeme v předehřáté troubě na 180°C zhruba 35 min.

Obrazek

 

10.4.2010 jsem byl na prochajdě v Rožnově, kde to pořádala panička mojí mamči a moc jsem si to užíval. Nejdřív jsem se sešel s Hagískama na parkingu, což se dalo čekat. Pak najednou koukám a tam i bábovička :-) Tak si všichni vzájemně povyměňovali slinty a dobroty a razili jsme směr Rožnov pod Radhoštěm.

První překvápko bylo už na parkovišti před skanzenem, kde jsem zmerčil bráchu Asogiho a strejdu Kichira a nemohl jsem to vydejchat. Bráchu jsem chtěl spacifikovat, tak mi přistála čelist na jeho přední končetině. Pak nás oddálili a nechali jen lehce očichat a vrčnout, jinak nic. Chtěl jsem si to s nim vyřikat jako chlap s chlapem, jako v našem Petřvaldskym pelechu, ale pánící nás drželi tak nadočuch, takže průda.

Obrazek

Strejdu jsem radši moc nepacifikoval, páč ten mi tak na 2 metry zvukově naznačil, že tam začíná jeho intimní zóna. No co, stejně je asi silnější.

Pak jsme se vrátili o pár desítek let zpět a zavítali do Valašského muzea v přírodě. To vám byla nádhera. Krásné domečky, milá průvodkyně,…jen jedno mi nešlo do hlavy…prý tam jsou nejslavnější osobnosti a já žádný neviděl :-(

Obrazek

Obrazek

Po příjemné procházce po areálu „skanzenu“ jsme se (ne)hromadně vydali směr hotel Ráztoka. Někteří jedinci tedy vyrazili směr Pustiny, ale to páníčka nemohlo rozhodit, páč on když řekne, že se jede rovně, tak se jede rovně. Ostatní se tedy po nějaké době rozhodli, že nás budou následovat, a tak vedeni Chuckem Norrisem – který napočítal 2x do nekonečna – udělali krásný štrůdl a před hotelem ještě krásný krucánek přes 2 parkoviště.

Obrazek

Tak jsme se přecijen sešli v hotelu a následovalo naprosto bezkonkurenční občerstvení. Strašně mi to vonělo a bylo toho málo. Po baště všichni vyrazili směr Pustiny, ale nutno říci, že ne každý došel až tam. Kdybych řekl, že jsme se kotrmáceli přes hory a doly, tak je to nesmysl. Tam totiž žádný doly nejsou. Já vlekl paničku do takovýho kopce, že se mi o tom ještě týden zdálo.

 Obrazek

Po čajovém dýchánku všichni vykročili dveřmi do jiného světa a šup šup šusem do hotelu…

Obrazek

Večer všichni poseděli a byla báječná nálada. Já si štěknul na číšníka, až málem upustil jídlo, abych jako ukázal, že tady hlídám já. Nu a když se všichni rozjeli a zbylo nás pár, šli jsme se připravit na výstavu v Ostravě, na kterou mě páníčci vlekli v neděli.

11.4.2010 Já teda v pohodě, ale panička už si podpatky na výstavu nikdy nevezme, páč mě ohodnotili jako VELMI NADĚJNÝ 2, zatímco paničku nechali bez posudku.

Obrazek

KLUBOVÁ VÝSTAVA MLADÁ BOLESLAV

Měla jsem připravený krásný srdcervoucí článek na téma klubovka, ale pak selhala technika a já už se na to ani nevyprdnu, psát to znova :-( Takže fotky níže a víc ani ťuk :-(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://akiskovi.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_Mlada_Boleslav/

———————————————————————————————————————

Dogtrekking Jizerské Hory 4.7.2010

http://akiskovi.rajce.idnes.cz/Dogtrekking_Jizerky_4.7.10/

Comments are closed.